Фіскальна безпека держави в умовах гібридної війни

Поділитися:

Досліджено управління фіскальною безпекою держави в умовах гібридної війни. Охарактеризовано види економічних втрат через їх статистичну оцінку періоду гострої фази 2014-2015 рр. гібридної війни РФ проти України. Узагальнено вітчизняний історичний досвід застосування фіскальних інструментів реагування на гібридні загрози.

Оцінено динаміку втрат податкових та митних надходжень постраждалих регіонів АР Крим, Донецької та Луганської областей. Проаналізовано фінансування з Державного бюджету України сектору національної безпеки та оборони, підтримки постраждалих громадян та регіону, діяльності новостворених державних інституцій для відновлення розвитку.

Розроблено методику оцінки фіскальної безпеки держави в умовах гібридної війни та побудовано модель оцінки реальних та потенційних фіскальних втрат внаслідок гібридної війни, що дозволило обґрунтувати рекомендації щодо зміцнення фіскальної безпеки України за різними сценаріями продовження гібридної війни.

Розраховано на фахівців, які займаються теоретичною та практичною діяльністю у сфері державних фінансів, секторі національної безпеки та оборони, студентів, аспірантів, докторантів, а також осіб, які цікавляться сучасними проблемами гібридної війни.

Ознайомитися з повним текстом можна за посиланням: niss.gov.ua

Прикріплені файли