Читачу пропонується комплексне дослідження проблематики війни на Донбасі та анексії Криму. Дослідження здійснене з позицій національної безпеки України. Збройна агресія Росії розглядається як стрес-тест для глобальної та національної безпеки та каталізатор перезавантаження зовнішньої політики України. Аналізуються причини та наслідки тимчасової втрати контролю над окремими територіями України. Обґрунтовується позиція України та висвітлюються підходи ЄС та Росії до врегулювання ситуації на Донбасі в Мінському процесі. Визначені умови реінтеграції та пріоритети відновлення Донбасу. Окреслені шляхи подолання соціальних наслідків збройної агресії Росії проти України. Розроблені прогнози розвитку подій на Донбасі та довкола Криму, а також сценарії майбутнього України в глобалізованому світі.
Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців вищої ланки, науковців у сфері безпекознавства. Результати дослідження будуть корисними для освітян, сфера діяльності яких стосується національної безпеки, а також зацікавлять національно свідомих громадян.
----------------------------------------
скорочений переклад англійською
скорочений переклад російською
Відгуки на монографію:
1. Вісник Національної Академії наук України (№ 2, 2016): рецензія Бершеди Є.Р. - член-кореспондента НАН України, д.е.н., проф., Надзвичайного і повноважного Посла України, заступника директора Інституту законодавства Верховної Ради України.
2. Журнал МЗС України "Зовнішні справи" (№ 1, 2016): рецензія
3. Є.Овчаренко, к.е.н., завідувач кафедри маркетингу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, м .Сєверодонець: відгук
4. Лист Міністра оборони України Полторак С.Т.: відгук
5. Лист Посольства Франції: відгук
6. Публікація в газеті "Кримська світлиця"