Cитуація у сфері культури: виклики та події

Поділитися:

За даними Міністерства культури та інформаційної політики України станом на 31 березня 2022 року внаслідок широкомасштабної воєнної агресії РФ зафіксовано 135 епізодів воєнних злочинів проти культурної спадщини України.

Повний масштаб руйнувань поки оцінити неможливо через інтенсивні бойові дії, що тривають, та відсутність звʼязку з тимчасово непідконтрольними Україні територіями. Так само неможливо наразі оцінити вартість пошкоджених і зруйнованих культурних об’єктів.

Експерти НІСД проаналізували ситуацію, виклики та події у сфері культури України. Виробили пропозиції для відповідних державних органів України та міжнародних організацій щодо дій та ініціатив, необхідних для захисту національних культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, недопущення викривлення Росією історії та поширення російського культурного впливу у світі, посилення правової відповідальності за руйнування та знищення культурних об’єктів під час війни та на тимчасово окупованих територіях, упровадження в міжнародне право санкційних механізмів, які діятимуть навіть у разі неприєднання держави-агресора до відповідного міжнародного документа.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД

 

Докладніше в аналітиці: