Співробітники НІСД взяли участь в організації навчань з захисту критичної інфраструктури

30–31 травня 2017 року в центральному офісі  ДП НЕК «Укренерго» було проведено міжнародний захід – Основну конференцію з питань планування командно-штабних навчань з питань захисту критичної енергетичної інфраструктури України, в організацій якої взяв участь НІСД.

 

Відповідно до Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік, затвердженої Указом Президента України від 8 квітня 2017 року №103/2017, у жовтні поточного року в Україні вперше буде проведене командно-штабне навчання національного рівня, з питань з питань захисту критичної електроенергетичної інфраструктури та реагування на загрози порушення стійкості її функціонування.

 

План підготовки до навчання передбачає проведення цілої низки важливих заходів.  Національний інститут стратегічних досліджень активно долучився до організації підготовки навчань та надав допомогу Мінпаливенерго України в організації Основної планувальної конференції з підготовки навчань, яка відбулась наприкінці травня в центральному офісі  ДП НЕК «Укренерго».

 

До участі у роботі конференції були також запрошені залучені до безпосередньої підготовки до навчання представники державних органів (включаючи правоохоронні органи та спецслужби), державних та приватних компаній України, а також зарубіжні експерти, які представляли Центр передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки, Школу післядипломної підготовки військово-морського флоту (США), Представництва НАТО в Україні.

 

З доповідями на заході виступили В. Лучков (Міненерговугілля України), Р. Шикас (ЦПД НАТО з енергетичної безпеки), О. Суходоля (НІСД), Д. Нусбаум (ШПП ВМФ США). Крім О. Суходолі, учасника організаційного комітету з проведення навчання та сценарної групи від української сторони, у роботі конференції взяли  участь такі співробітники НІСД: Баровська А.В., Бобро Д.Г., Кондратов С.І. (усі - група моніторингу і оцінки навчання), Дубов Д.В.  (сценарна група навчання).

 

Учасники конференції розглянули цілу низку організаційно-управлінських, методичних та практичних питань, пов’язаних з підготовкою до навчання.