Інституційна складова регіональної політики: агенції регіонального розвитку

Поділитися:

ЗМІСТ

Вступ 

1. Інституційний розвиток регіональної політики: агенції регіонального розвитку 

1.1. Європейський досвід діяльності агенцій розвитку 

1.2. Практика діяльності агенцій регіонального розвитку в Україні 

1.3. Фінансування агенцій регіонального розвитку 

2. Регіональна специфіка функціонування агенцій розвитку 

2.1. Залучення потенціалу агенцій розвитку для цілей відновлення постраждалих від війни територій (на прикладі південних та східних регіонів України) 

2.2. Особливості діяльності агенцій розвитку в забезпеченні стійкості тилових регіонів (на прикладі західних та центральних регіонів України)

3. Місце агенцій розвитку в процесах повоєнного відновлення та забезпеченні стійкості громад і регіонів 

Висновки 

Рекомендації 

Додатки 

 

ВСТУП

Забезпечення регіонального розвитку в умовах війни, формування належних передумов повоєнного відновлення є безпрецедентними за своїми масштабами та складністю завдань. Вони зумовлюють залучення значних за обсягами ресурсів, а також їх ефективний розподіл та управління. 

Одним із основних чинників сприяння залученню ресурсів для регіонального розвитку є формування інституційної основи. На рівні регіонів та громад йдеться про діяльність конкретних інституцій – агенцій розвитку, установ та організацій (як державних, так і недержавних), що безпосередньо беруть участь у регіональному розвитку.

Досвід зарубіжних країн, зокрема країн Європи, дає підстави стверджувати, що агенції розвитку володіють значними можливостями як для реалізації потенціалу регіонів та муніципалітетів до динамічного зростання, так й для формування середовища співпраці між широким колом зацікавлених сторін для досягнення ефекту синергії.

В Україні створено систему агенцій регіонального розвитку (АРР). Їх діяльність відіграє важливу роль у інституційній підтримці регіонального та місцевого розвитку. Функціональні напрями діяльності агенцій визначаються специфічними рисами території, де вони діють. АРР варто розглядати як інституції, що є невід’ємною ланкою в інституційному забезпеченні регіонального розвитку. Агенції регіонального розвитку володіють достатнім потенціалом для сприяння якісному перетворенню регіональної політики, забезпеченню стійкості регіонів та громад, а також досягненню цілей повоєнного відновлення.

Можливості агенцій регіонального розвитку використовуються не повністю. Доповідь присвячено розгляду потенціалу АРР для здійснення ефективної регіональної політики і повоєнного розвитку регіонів, факторам, які перешкоджають їх функціонуванню, та інструментам забезпечення їх максимальної ефективності.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram та Facebook
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Зображення: НІСД

Докладніше в аналітичній доповіді: