«Мультикультурність Закарпаття та згуртованість регіону». Закрита експертна дискусія за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії в Україні пані Мелінди Сіммонс

Поділитися:

Експерти НІСД: радниця при дирекції Інституту, директорка Центру аналізу регіональних ризиків Світлана Мітряєва та головний консультант сектору досліджень Західного регіону НІСД в місті Ужгороді Анатолій Головка – взяли участь у закритій експертній дискусії «Мультикультурність Закарпаття та згуртованість регіону», яка відбулась в м. Ужгород за організації Інституту Центральноєвропейської стратегії.

В дискусії взяла участь Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні пані Мелінда Сіммонс.

Світлана Мітряєва у своєму виступі зупинилась на тих чинниках, що сприяють досягненню регіональної стійкості, та тих, які відіграють дезінтеграційну роль.

Вона зауважила, зокрема, що «приоритизування правими урядами політики досягнення історичної справедливості, що у випадку Центральної Європи, включно з країнами Карпатського Єврорегіону, веде до латентного обговорення теми про легітимність існуючих державних кордонів між країнами регіону, надання більшої автономії представникам етнічних спільнот, відокремлених від сусідньої «материнської держави», переорієнтовує енергію дипломатії на залагодження конфліктів з цієї проблематики, що не сприяє згуртованості...».

Анатолій Головка акцентував увагу на тому, які ризики для регіону несе низький рівень згуртованості (загострення міжетнічних відносин, соціальна роз’єднаність регіону та громад, нездатність мобілізувати ресурси для вирішення актуальних проблем) та зупинився на стереотипах, які тиражуються в ЗМІ щодо Закарпаття.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-каналt.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД