Фахівці НІСД взяли участь в опрацюванні проєкту Стратегії воєнної безпеки України

Поділитися:

Завідувач відділу воєнної політики центру безпекових досліджень НІСД Валентин Горовенко та провідний науковий співробітник цього відділу, кандидат військових наук, доцент Вадим Тютюнник 1 жовтня 2020 року взяли участь у черговому засіданні робочої групи з опрацювання проєкту Стратегії воєнної безпеки України, що утворена у Міністерстві оборони України.

Варто нагадати, що розроблення такої Стратегії вперше відбувається в Україні на виконання вимог Закону України «Про національну безпеку України». Вона діятиме замість чинної Воєнної доктрини України. Нещодавно Президент України затвердив нову Стратегію національної безпеки України, засади якої буде покладено в основу Стратегії воєнної безпеки нашої держави. Крім того, Міністерство оборони України здійснило проведення оборонного огляду, про результати якого затверджено Радою національної безпеки і оборони України. Ці результати буде також враховано у проєкті зазначеної Стратегії.

У Стратегії воєнної безпеки України, за результатами аналізу різних аспектів безпекового середовища, наводитимуться можливі сценарії застосування Збройних Сил та інших складових сил оборони для виконання завдань з оборони України. На їх підставі визначатимуться оновлені засади державної політики у воєнній сфері, сферах оборони та військового будівництва.

Важливим є й те, що у вказаній Стратегії міститимуться цілі, пріоритети та завдання з реалізації згаданої політики, які вперше поділятимуться на коротко-, середньо- і довгострокові. Вперше також у ній буде наведено перспективну модель організації оборони, сил оборони в частині визначених завдань з оборони держави, стратегію і критерії досягнення цими силами спільних оборонних спроможностей.

НІСД підготував та спрямував до Міноборони рекомендації щодо структури та змісту основних положень проєкту Стратегії воєнної безпеки України.

Фото: opk.com.ua