Експертка НІСД Світлана Ковалівська взяла участь у Форумі регіональної коаліції Луганської області «Від спільного бачення до економічного зростання», який проходив в м. Сєвєродонецьк.
Мета форуму — долучити лідерів думок та жителів Луганщини до участі у позитивних змінах, узгодити цілі та мету, сформулювати спільне бачення майбутнього, почути думки та пропозиції кожного партнера та підготувати плани для наступних кроків.
Форум став платформою для визначення пріоритетних цілей та проєктів, важливих для трансформації регіону, та таких, що мають увійти до нових стратегій області та громад за напрямами:
- пріоритетні галузі економіки, кластери та інноваційні бізнеси;
- економіка в сільських територіях;
- енергетична безпека та інфраструктура;
- управління, послуги та соціальна згуртованість.
Протягом першого дня відбулися засідання відповідних робочих груп.
Зокрема, експерти взяли участь у роботі групи «Енергетична безпека та інфраструктура», під час якої запропоновано визначити пріоритетними сферами розбудову дорожньої (залізничної та автомобільної) інфраструктури, як критично важливої для розвитку суміжних сфер, зокрема, сільського господарства, агропереробки, хімічної промисловості, машинобудування, створення кластерів та інноваційних бізнесів, розвитку альтернативних джерел енергетики.
Під час роботи форуму Світлана Ковалівська виступила із доповіддю та презентацією на тему «Локалізація Цілей Сталого Розвитку: методичні підходи до стратегічного планування та практичні рекомендації для залучення фінансування сталого розвитку громад», під час якої розповіла про важливість розробки стратегічних та програмних документів відповідно до Цілей сталого розвитку, прийнятих ООН до 2030 року, та затверджених Указом Президента України від 30.09.2019 № 722 в контексті можливостей для створення згуртованості та партнерства, залучення міжнародної допомоги з розвитку та інвестицій для реалізації стратегічних завдань.
На прикладі стратегування через призму сталого розвитку показано яким чином через осмислення сфер впливу одного проєкту та прив’язки до системи цілей та завдань сталого розвитку можуть бути визначені супутні сфери та проєкти, які пов’язані із головним, та як вони мають бути зображені у стратегії.
З доповіді учасники також дізналися про принципи, тренди та напрями ОДР, джерела статистичної інформації для аналізу даних сталого розвитку на регіональному рівні, методологію стратегічного планування сталого розвитку для територіальних громад, а також важливість переосмислення пріоритетів залучення донорської допомоги з метою створення економічного базису громад для сталого довгострокового розвитку.