До НІСД завітала Анніка Магнуссон, заступниця директора Академії ім. Фольке Бернадотта з питань запобігання конфліктам, відбудови миру та державного управління

Поділитися:

31 жовтня 2019 року до Національного інституту стратегічних досліджень завітала Анніка Магнуссон, заступниця директора Академії ім. Фольке Бернадотта з питань запобігання конфліктам, відбудови миру та державного управління (Стокгольм, Швеція).

Академія є шведською урядовою установою, що спеціалізується на сприянні процесам розбудови миру в країнах, постраждалих від збройних конфліктів. Дана інституція проводить дослідження, тренінги та консультації, спрямовані на зміцнення миру та державності на територіях, охоплених збройними конфліктами, надає фінансування громадським організаціям, чия діяльність пов’язана з миротворчою діяльністю і державною безпекою, а також забезпечує цивільним персоналом миротворчі операції та місії зі спостереження за виборами, що проходять під егідою ООН, ЄС та ОБСЄ.

Під час зустрічі заступниця директора НІСД Гелена Саврук, експертка НІСД Валентина Піонтковська та пані Магнуссон обговорили низку питань, пов’язаних з вирішенням конфлікту на Сході України, питання щодо реінтеграції та відродження окупованих територій і перспективи реалізації проєктів з соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.

Також сторони обговорили потенційні напрями співробітництва між двома інституціями, зокрема, в галузі спільного дослідження безпекових питань та отримання цілісної картини щодо ситуації на окупованих територіях в Україні.