7 червня 2019 року Національний інститут стратегічних досліджень представлятиме аналітичну доповідь "Децентралізація влади: порядок денний на середньострокову перспективу"

Поділитися:

Доповідь розроблено колективом дослідників НІСД під керівництвом д.е.н. Я.А.Жаліла. 

В обговоренні результатів дослідження  візьмуть участь:

В.о. директора НІСД Василь Яблонський, заступник директора НІСД Ярослав Жаліло, Голова правління Центру політико-правових реформ  Ігор Коліушко, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, експерт Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», директор з науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства» Анатолій Ткачук, керівник групи експертів Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» Юрій Третяк,  інші фахівці у сфері децентралізації, аналітики, представники ЗМІ.

Презентація відбудеться у приміщенні агентства «Укрінформ» (Київ, вул. Б.Хмельницького, 8/16). Початок – 7 червня 2019 року о 14:00.

У дослідженні проаналізовано ключові досягнення реформи децентралізації протягом 2014-2018 р., проблеми, які виявилися у її ході, а також сформульовано авторське бачення порядку денного державної політики, яка має створити передумови для успішного завершення формування об’єднаних громад та проведення місцевих виборів 2020 року на новій територіальній основі.

Реформа децентралізації розглядається авторами не як самодостатня «річ в собі», а як невід’ємний елемент модернізації суспільства, відновлення його згуртованості, «перезавантаження» національної ідентичності на сучасних засадах, відбудови відносин довіри та взаємної відповідальності завдяки створенню на місцевому рівні «осередків позитивних змін». У тому числі, формується нове поле для державної політики регіонального розвитку, що сприяє впровадженню сучасних дієвих європейських інструментів цієї політики, виводить розвиток національної спільноти на якісно вищий рівень.

Після чотирьох років кількісних змін у вигляді накопичення «критичної маси» об’єднаних територіальних громад настає етап перетворення розрізнених позитивних зрушень на системне поліпшення якості життя громадян та повноцінне використання ресурсів розвитку країни. Від успішного продовження децентралізації залежить незворотність реформування суспільства в цілому.

Практична реалізація позитивного потенціалу реформи наразі залежатиме від проходження «точки неповернення» через внесення змін до Конституції у частині децентралізації, побудови нового адміністративно-територіального поділу районного рівня, координації поглибленої секторальної децентралізації, яка розпочалася зі сфер охорони здоров’я, освіти та надання адміністративних послуг, зміцнення управлінської спроможності об’єднаних громад та їх «озброєння» сучасними інструментами стимулювання місцевого розвитку та міжмуніципального співробітництва тощо.

Ознайомитися з повним текстом можна за посиланням: https://cutt.ly/Vu6sMQ