Допомога міжнародних фінансових інститутів Україні. Липень 2024 року

Міжнародний валютний фонд

До держбюджету України 3 липня 2024 р. надійшов п’ятий транш обсягом близько 2,2 дол. США (1,7 млрд СПЗ) від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у рамках чотирирічної програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility, EFF) [1].

Виконавча рада МВФ 28 червня поточного року схвалила четвертий перегляд програми EFF. За 14 місяців функціонування програми EFF Україна успішно пройшла вже чотири перегляди, що дозволило залучити близько 7,6 млрд дол. США з передбачених програмою 15,6 млрд дол. США. Наступні заходи, які наша держава повинна буде вжити до п’ятого перегляду, визначено у спільному Меморандумі України та МВФ про економічну та фінансову політику. Зокрема, це продовження структурних реформ, що охоплюють державні фінанси, фінансовий сектор, монетарну та валютно-курсову політику, урядування, боротьбу з корупцією та енергетичний сектор.

Світовий банк

Грант від США обсягом майже 3,9 млрд дол. США надійде до державного бюджету України найближчим часом. Відповідну угоду про це підписали міністр фінансів України Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку Боб Сом [2]

Кошти буде спрямовано на виплати заробітної плати вчителям, співробітникам служб швидкого реагування (ДСНС), працівникам державних органів, а також на підтримку першочергових соціальних видатків (виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим сім’ям та особам з інвалідністю). Це – перший транш прямої бюджетної підтримки від США в 2024 р. Запланований обсяг фінансової допомоги від США на поточний рік становить 7,8 млрд дол. США.

Кошти надійдуть через проєкт «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» («PEACE in Ukraine»). Проєкт є ключовим фінансовим інструментом Світового банку для допомоги Україні. З початку повномасштабного вторгнення Росії він обʼєднує зусилля іноземних донорів для надання критично важливої підтримки нашій державі. Через проєкт «PEACE in Ukraine» до держбюджету з червня 2022 р. вже залучено більше як 25 млрд дол. США. Ця угода збільшить обсяг бюджетної підтримки в межах проєкту до майже 30 млрд дол. США, з яких понад 80 % – кошти від США. Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що зобов’язання на 7,8 млрд дол. США мають умовний характер, відповідно, з цього приводу конкретних кредитних зобов’язань на себе Україна не брала.

Європейська комісія

Єврокомісія надала позитивну оцінку першого регулярного платежу в розмірі близько 4,2 млрд євро за програмою «Ukraine Facility», що спрямовується на підтримку макрофінансової стабільності України та функціонування її державного управління. За результатами оцінки платіжного запиту, поданого Україною 9 липня 2024 р., Єврокомісія дійшла висновку, що Україна виконала дев’ять індикаторів реформ, які охоплюють управління державними фінансами, управління державними підприємствами, бізнес-середовище, енергетику та розмінування. Отже, загальний обсяг наданого Україні з боку ЄС від початку запуску програми (а це сталося в березні поточного року) фінансування завдяки цьому рішенню наблизиться до 12 млрд євро.

Нещодавно Україна підписала з ЄС угоду про гранти на 5,27 млрд євро. Загалом у 2024 р. Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро – грантова допомога.

У Європейському Союзі оголосили про передачу Україні траншу в розмірі 1,5 млрд євро з прибутку від заморожених російських активів. Про це у мережі X (раніше – Twitter) написала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомивши, що ці кошти призначені для підтримки оборони та відновлення України.

Євросоюз у червні погодив використання частини надприбутків від заморожених російських активів на військову допомогу Україні. Рішення схвалили попри опір Угорщини. Жозеп Боррель повідомив, що, крім першого траншу, до кінця року ще один мільярд євро буде скерований на закупівлю зброї для України. Гроші підуть не на відшкодування державам ЄС витрачених на закупівлю зброї коштів, а на пряму закупівлю обладнання, такого як боєприпаси та системи протиповітряної оборони. Чверть суми буде витрачено на закупівлі в українських виробників.

ЄС виділить Укрзалізниці 43 млн євро [3]

У рамках програми Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи» (Connecting Europe Facility, CEF) погоджено проєкт інтеграції залізничної системи України в транспортну систему ЄС. Координаційний комітет CEF схвалив проєктну заявку. CEF – фонд Європейського Союзу, створений у 2014 р. для інвестицій у транспортні, енергетичні, цифрові та телекомунікаційні проєкти. Це основний інструмент для фінансування розвитку Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

Проєкт передбачає вдосконалення залізничної мережі та розвиток колії шириною 1435 мм для забезпечення технологічної сумісності та підвищення пропускної спроможності залізничної інфраструктури. Загальний бюджет проєкту становить 85,91 млн євро, CEF надасть Укрзалізниці 42,95 млн євро. У рамках зазначеної заявки планується реалізувати: проєктування реконструкції споруд залізниці з упровадженням колії шириною 1435 мм на ділянці «Чоп – Львів»; проєктування реконструкції споруд залізниці з будівництвом колії шириною 1435 мм та електрифікацією на ділянці «Львів – Чернівці – Вадул-Сірет – Держкордон»; розроблення стратегії реконструкції Львівського залізничного вузла з урахуванням перспектив розширення залізничної мережі колії шириною 1435 мм Транс’європейської транспортної мережі на території України; проєктування та будівництво колії шириною 1435 мм з електрифікацією на ділянці «Павлове-2 / Матьовце – Ужгород»; електрифікацію колії шириною 1435 мм на ділянці «Чоп – Ужгород». Передбачені, крім того, витрати на проведення експертизи щодо відповідності вищезазначених проєктів вимогам TSI, а також ділянок «Ковель – Ягодин – Держкордон» та «Медика / Мостиська ІІ – Львів (Скнилів)». 

Євросоюз виділив НЕК «Укренерго» грант у сумі 100 млн євро на відновлення та захист об’єктів [4]. Грантову угоду на 100 млн євро підписали голова правління Укренерго Володимир Кудрицький і голова представництва Німецького державного банку розвитку (KfW) в Україні Лоренц Гесснер. Підписання відбулось у Києві 25 липня 2024 р. в присутності заступника міністра енергетики України Романа Андарака та членів представництва ЄС в Україні.

Єврокомісія уповноважила KfW спрямувати Укренерго кошти спеціальної бюджетної програми ЄС «Ukraine Investment Facility» і забезпечити фінансування та реалізацію низки пріоритетних енергетичних проєктів. Кошти призначені для модернізації високовольтних підстанцій на заході України, розбудови міждержавних інтерконекторів, що з’єднують її з енергосистемою континентальної Європи, а також ремонту і відновлення зруйнованого або пошкодженого російськими обстрілами устаткування на високовольтних підстанціях, закупівлі та постачання нового обладнання. Частку коштів заплановано використати на заходи з посилення фізичного захисту підстанцій Укренерго.

Цей грант – друга фаза цільової програми «Реконструкція та відновлення інфраструктури передачі електроенергії України». Угоду про першу фазу програми на суму 15 млн євро компанія «Укренерго» підписала з KfW на Берлінській конференції з відновлення України – 2024 у червні 2024 р.

Від початку повномасштабної війни за підтримки KfW НАК «Укренерго» залучила 324 млн євро, а загальний обсяг залученої міжнародної допомоги становив 1,5 млрд євро.

НАТО

Під час Вашингтонського саміту НАТО в липні 2024 р. було ухвалено рішення про виділення Україні додаткових 40 млрд євро протягом 2025 р. [5]. Члени Альянсу оголосили про свої наміри надати мінімальне базове фінансування в розмірі 40 млрд євро протягом наступного року і забезпечити сталий рівень безпекової допомоги Україні. Сполучені Штати з гордістю підтримують ці зусилля. Внески Україні на виконання цього зобов’язання будуть зроблені за рахунок коштів, які Конгрес США вже виділив у додатковому бюджеті на потреби національної безпеки.

США візьмуть на себе половину видатків, або близько 20 млрд дол. США, а решту коштів виділить Європа. Португалія протягом 2024 р. надасть допомогу на 220 млн і стільки ж – у наступному році. Нова Зеландія анонсувала пакет допомоги, як військової, так і гуманітарної, майже на 10 млн дол. США. Нова Зеландія не є членом НАТО, проте бере участь у роботі Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн».

Окрім фінансової підтримки, країни – члени НАТО оголосили про нові значні заходи підтримки України, які дадуть змогу наблизити країну до НАТО і водночас посилити здатність захищатися від російської агресії тепер та в майбутньому. Було анонсовано створення Програми НАТО з надання допомоги і тренувань Україні в галузі безпеки (NSATU). Ця програма координуватиме роботу з надання обладнання, тренувань і розвитку сил на підтримку України на шляху до повної оперативної сумісності з НАТО. 

США

США передали для Морохорони Держприкордонслужби України швидкісні катери «Metal Shark». Катери обладнані сучасними системами навігації, керування, автоматичного пожежогасіння та камерами відеоспостереження, що робить їх маневреними, швидкісними та ергономічними. Прикордонники вже використовують їх на морській та річковій ділянках кордону для охорони та оборони, а також залучають до забезпечення безпекової складової морського коридору в Чорному морі.

США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні [6]. Як зазначила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, це сьомий пакет безпекової допомоги, який президент США Дж. Байден санкціонував для допомоги Україні з моменту підписання у квітні 2024 р. доповнення до закону про національну безпеку.

У новий пакет входять: ракети для українських систем протиповітряної оборони (ППО); боєприпаси для високомобільної артилерії; ракетні системи; артилерійські снаряди та інші критичні засоби. Новий пакет також включає нове фінансування, яке Міністерство оборони США використає для закупівлі ракет-перехоплювачів для систем протиповітряної оборони «Patriot» і NASAMS, щоб допомогти Україні захистити свої війська і населені пункти від повітряних атак з боку Росії. 

Сполучені Штати оголосили, що виділяють черговий пакет безпекової допомоги для України на 200 млн дол. Про це йдеться на сайті Білого дому. Ця допомога включає: боєприпаси для NASAMS; боєприпаси для ППО малої та середньої дальності; ракети RIM-7 для ППО; засоби РЕБ; боєприпаси для HIMARS; артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм; мінометні міни калібру 120 мм; високоточні авіаційні боєприпаси; додаткові ракети TOW; протитанкові комплекси «Javelin» і AT-4; стрілецьку зброю; підривне обладнання та підривні боєприпаси; системи захищеного зв’язку; комерційні послуги супутникової зйомки; запасні частини, технічне обслуговування та підтримку, інше допоміжне обладнання [7].

Це дванадцятий пакет військової допомоги за Програмою фінансування Міністерства оборони США (USAI) та шістдесят другий транш обладнання, яке надано України із запасів Міністерства оборони США від серпня 2021 р. Радник з комунікацій у сфері нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що США надають довгострокову підтримку через фонд Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) для посилення засобів протиповітряної оборони, потужностей для ударів на дальній відстані та протитанкових потужностей.

Раніше повідомлялося, що Пентагон «знайшов» 2 млрд дол. США для України, які «загубилися» через помилки в розрахунках вартості боєприпасів, ракет та іншого озброєння, що були відправлені до України.

Крім того, США оголосили про новий пакет обсягом 1,5 млрд дол. в межах USAI. 

Канада

Канада виділить до 389 млн канадських доларів на посилення підготовки українських пілотів F-16 [8]. Кошти надаватимуться в рамках Коаліції з розвитку потенціалу Військово-повітряних сил України при Українській оборонній контактній групі. За рахунок раніше оголошеного військового фінансування ці кошти будуть спрямовані на підтримку підготовки пілотів Збройних Сил України, а також на надання критично важливого обладнання для забезпечення безпечної експлуатації винищувачів F-16 в Україні.

Канада підписала «Український договір» – спільну заяву з країнами G7 та партнерами на підтвердження незмінної підтримки обороноздатності України.

Крім того, Канада виділила новий пакет додаткового фінансування військової допомоги Україні на 500 млн канадських доларів, включно із майже 444 млн дол. для Міністерства національної оборони Канади задля підтримки витрат на військову техніку, допомогу та навчання ЗСУ, а також понад 56 млн дол. – для Трастового фонду Комплексного пакета допомоги НАТО (КПД) для України, який допоможе відновити український сектор безпеки та оборони і сприятиме переходу України до повної оперативної сумісності з НАТО. Канадське фінансування через КПД також забезпечує спорядження для жінок у ЗСУ. Ці додаткові кошти доповнюють існуючу військову допомогу Канади Україні, загальна сума якої цього року становить 1,1 млрд дол.

Пакет допомоги був анонсований під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з канадським прем’єром Джастіном Трюдо на 75-му саміті НАТО у Вашингтоні.

Німеччина

З Німеччини до України 6 липня 2024 р. прибув третій ЗРК «Patriot» [9]. Про це повідомив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер. Цей зенітно-ракетний комплекс посилить захист населення та інфраструктури країни від літаків, безпілотників і ракет. Український екіпаж системи успішно пройшов відповідну підготовку в Німеччині. 

Уряд Німеччини 8 липня 2024 р. оголосив про новий пакет допомоги. Список наданої військової допомоги оновлено на сайті федерального уряду [10]. У переліку в розділі «Захист з повітря» зазначені: ЗРК «Patriot» із запчастинами та ракети до нього; дві самохідні багатофункціональні РЛС TRML-4D (дев’ять вже було передано раніше) і 9 тис. боєприпасів до зенітних танків GEPARD. Також у пакеті боєприпаси до танків «Leopard 1»; 55 тис. снарядів калібру 155 мм; 30 розвідувальних БпЛА «Vector» із запчастинами до них; 200 мобільних пристроїв для глушіння дронів; 10 автономних морських катерів; 4 інженерні танки «Wisent 1»; броньована евакуаційна машина «Bergepanzer 2» із запчастинами; 10 броньованих машин і 2 патрульні пікапи. Окрім того, передано термінали супутникового зв’язку «SatCom», окуляри нічного бачення, різні види гвинтівок, кулемети та патрони калібру 40-мм до них, димові шашки, вибухівку та детонатори.

На саміті НАТО у Вашингтоні Латвія та Німеччина домовилися про поглиблення співпраці в межах Коаліції дронів для забезпечення замовлень безпілотників на підтримку України [11]

У межах Коаліції дронів буде реалізовано ініціативу щодо забезпечення України різними видами безпілотників: розвідувальними, броньованими, оснащеними штучним інтелектом, а також засобами захисту від БпЛА. Під час саміту НАТО члени Коаліції дронів підписали Меморандум про взаєморозуміння для координації співробітництва, розвитку безпілотних технологій та їх застосування як для підтримки України, так і для зміцнення обороноздатності країн – членів Альянсу. Також країни-учасниці підписали Меморандум про взаєморозуміння, у межах якого створили спільний фонд обсягом 45 млн євро.

Від Німеччини 21 липня 2024 р. в Україну прибула система ППО «Patriot» [12].

Уряд Німеччини 29 липня 2024 р. оновив список озброєнь, що постачаються Україні. У рамках спільного проєкту з Данією Києву було передано ще вісім танків «Leopard 1A5» і запчастини до них [13]. Крім того, ЗСУ отримали від ФРН ще 21 тис. снарядів до німецьких самохідних зенітних установок «Gepard», 10 надводних дронів, 2 броньовані ремонтно-евакуаційні машини «Bergepanzer 2», 10 радіолокаційних станцій, польовий госпіталь і шоломи для військовослужбовців.

До цього перелік військової допомоги ФРН Україні оновлювався 8 липня 2024 р. Тоді до нього увійшли ЗРК «Patriot» – третій із тих, які Німеччина постачила, 9 тис. снарядів до СЗУ «Gepard» і 55 тис. артснарядів калібру 155 мм.

У травні 2024 р. Міністерство оборони Німеччини висловилося про потребу в наданні додатково 3,8 млрд євро задля військової допомоги Україні. Виділені урядом на 2024 р. 7,1 млрд євро до цього були вже практично повністю розплановані. На закупівлю нових партій зброї, боєприпасів та іншого військового спорядження для Києва, за цими даними, залишилося всього 300 млн євро. 

До проєкту бюджету на 2025 р. уряд ФРН заклав на допомогу Києву 4 млрд євро. Очікується, що Україна почне отримувати прибуток від заморожених на Заході активів Росії, крім того, «Велика сімка» виділить Україні кредит обсягом 50 млрд дол. під заставу цих активів.

Бельгія

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова уряду Бельгії Александер Де Кроо 17 липня 2024 р. підписали угоду про технічне та фінансове співробітництво. Згідно з цим документом Бельгія профінансує проєкти відбудови в Україні на 150 млн євро. Зокрема, кошти будуть спрямовані на відновлення енергетичної та соціальної інфраструктури у Київській і Чернігівській областях. Очікується, що угода спростить виконання спільних програм України та Бельгії. Також в угоді йдеться про відкриття представництва бельгійської агенції з міжнародної співпраці «Enabel» в Україні.

Італія

У 2025 р. Італія збільшить військову допомогу Україні – її сума має становити 1,7 млрд євро. Таке зобов’язання озвучила премʼєр-міністерка Італії Джорджія Мелоні на Вашингтонському саміті НАТО. Зазначено, що італійські 1,7 млрд євро будуть часткою допомоги НАТО в 40 млрд євро, які Альянс обіцяє Україні. У перший рік повномасштабної війни Італія пообіцяла передавати Україні близько 1,2 млн євро військової допомоги щороку.

Греція

Військово-повітряні сили Греції, які вважаються одними з найбільших серед військово-повітряних сил НАТО, проводять модернізацію, а тому мають намір вивести з експлуатації 32 старі винищувачі F-16 Block-30. Як повідомляє телекомпанія «Al Jazeera» з посиланням на свої джерела, Греція планує продати США ці винищувачі, щоб їх модернізували й передали в Україну [14]. Комітет Конгресу США дозволив Греції придбати до 40 винищувачів п’ятого покоління F-35. Тобто Греція віддає перевагу такому плану дій. 

Іспанія

Іспанія почала передавати Україні нову партію військової допомоги. До цього пакета входять 10 танків «Leopard 2А4», декілька екскаваторів і велика кількість протитанкових ракет [15]. Розпочалося транспортування в Україну танків «Leopard 2А4» після їх ремонту й налаштування на заводі «Santa Bárbara Sistemas» в Алькала-де-Гуадаїра, а також випробувань для перевірки їхньої повної функціональності. Нова партія допомоги прибуде до Польщі, після чого буде постачена українським військовим. Загалом на сьогодні Іспанія вже передала Україні 20 танків «Leopard 2A4», а ще один новий комплект планує підготувати або передати в другій половині 2024 р.

Іспанія в сукупності надала Україні 600 млн євро військової допомоги, включно зброю, боєприпаси, засоби зв’язку та розвідки, а також медичне обладнання.

Нідерланди

У Нідерландах 2 липня 2024 р. погодили рішення про експорт 24 винищувачів F-16 до України [16]. Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що глава МЗС Нідерландів провела перевірку експортного контролю. Дозвіл на ліцензії на експорт винищувачів надали 19 червня.

Американські ЗМІ 31 липня 2024 р. повідомили, що західні винищувачі F-16 прибули в Україну [17]. Процес їх надходження тривав майже півтора року. 

Болгарія

Болгарія надасть Україні біля 80 млн євро. Про це заявив в. о. прем’єр-міністра Дімітар Главчев [18]. Сума буде відома після голосування в парламенті, основна мета – захистити національні інтереси Болгарії як союзника по НАТО.

Норвегія

Україна отримає від Норвегії шість винищувачів F-16. Постачання розпочнеться вже нинішнього року [19]. Про це заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере на саміті НАТО. У серпні 2023 р. під час візиту до Києва він повідомив, що Україна отримає від Норвегії винищувачі F-16. Однак тоді прем’єр-міністр не озвучив кількість літаків або терміни їх постачання.

Данія

Данія погодилася спонсорувати виробництво українських самохідних артилерійських установок 2С22 «Богдана». Перші 18 вже надійдуть на потреби Сил оборони найближчими місяцями [20]. Уряд Данії виділив 200 млн данських крон (28,5 млн дол. США) на закупівлю української зброї та військової техніки для ЗСУ безпосередньо в українських виробників.

Литва

Уряд Литви 10 липня 2024 р. повідомив про виділення 1 млн євро на реконструкцію Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», яка була зруйнована у столиці України внаслідок російського ракетного удару [21].

Литовська компанія «Ignitis Gamyba» передасть Україні обладнання із Вільнюської третьої теплоелектростанції для відновлення зруйнованої енергетичної інфраструктури. Офіційно, як заплановано, це має відбутися 15 липня 2024 р. після підписання угоди про надання гуманітарної допомоги між «Ignitis Gamyba» та оператором системи передання електроенергії «Хмельницькобленерго». Це обленерго прийматиме й розподілятиме енергетичну допомогу. 

Пакет допомоги міститиме понад 300 од. найважливішого обладнання Вільнюської ТЕЦ-3. У литовській компанії зауважили, що, хоча роботу цієї ТЕЦ зупинили ще 2015 р., обладнання повністю працездатне і відповідає потребам оператора системи передання. З міркувань безпеки в «Ignitis Gamyba» відмовилися розголосити деталі допомоги й терміни постачання. Обладнання надаватиметься в кілька етапів і забезпечить надходження критично важливої допомоги до того, як зросте попит на електроенергію.

Латвія

Протягом липня Латвія має передати Україні понад 2,5 тис. БпЛА вартістю 4 млн євро [22]. Як повідомила 5 липня 2024 р. пресслужба Міністерства оборони Латвії, перша партія з 300 безпілотників має надійти в Україну найближчим часом. В Україну постачатимуть безпілотники, виготовлені латвійськими компаніями.

У рамках Коаліції дронів уряд Латвії вже відправив Україні понад 500 безпілотників. Про це повідомив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс. У повідомленні Міноборони Латвії йдеться про те, що цього року латвійське оборонне відомство виділило на потреби Коаліції дронів 20 млн євро. З них понад 10 млн призначено на закупівлю безпілотників у латвійського ОПК [23].

Наразі в міжнародній Коаліції дронів беруть участь 14 країн: Латвія, Україна, Сполучене Королівство, Австралія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Німеччина та Швеція. Загалом її учасники зібрали понад 0,5 млрд євро на постачання безпілотників в Україну.

Латвія передасть Україні 100 FPV-дронів, кошти на які було зібрано в рамках ініціативи глави МЗС країни Байби Браже навесні цього року [24]. Вартість одного дрона становить близько 1 тис. євро. За даними видання, Україна вже отримала безоплатно понад 300 дронів «Irsis» і «Lāčplēsis» латвійського виробництва.

Естонія

Україна отримала естонські зенітно-ракетні системи «Містраль». Про це повідомило Міністерство оборони Естонії [25]. ЗРК цього класу здатні збивати дрони, літаки та гелікоптери на малих висотах. Додатково Україна отримала запас ракет до зенітно-ракетних систем.

Аргентина

На конгресі правих сил Латинської Америки в Бразилії представник уряду Аргентини Луїс Альфонсо Петрі обґрунтував рішення «підтримати Україну та Ізраїль у їхніх війнах» [26]. Аргентина вирішила подати заявку на вступ до НАТО, закупити винищувачі F-16 і надати допомогу Україні, надіславши зброю, необхідну для захисту держави під час широкомасштабної війни, яку РФ розпочала проти України в лютому 2022 р.

Нова Зеландія

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон під час саміту НАТО оголосив про пакет допомоги Україні обсягом 16 млн новозеландських доларів (9,8 млн дол. США) [27]. Кошти розподілять за двома напрямами: 6 млн новозеландських доларів (3,68 млн дол. США) становитиме військова допомога; 10 млн новозеландських доларів (6,12 млн дол. США) – допомога на гуманітарні потреби. Військова допомога передбачає виділення 2,45 млн дол. США для Коаліції дронів, а також 1,23 млн дол. США – на військові медичні потреби України.

Японія

Японія співпрацюватиме з Камбоджею з метою розмінування України та інших країн, охоплених війною. Про це заявила міністерка закордонних справ Йоко Камікава [28]. Зокрема, Японія надасть Україні велику машину для розмінування та проведе навчання українських спецслужб у Камбоджі щодо використання цього обладнання. За даними «Human Rights Watch», міни зафіксовані в 11 із 27 регіонів України, до того ж, із лютого 2022 р. російські війська застосували щонайменше 13 типів протипіхотних мін.

Японія планує надати Україні позику в розмірі 3,3 млрд дол. США, використовуючи відсотки від заморожених російських активів [29]. Під час саміту в Італії члени G7 домовилися надати загалом 50 млрд дол. США на підтримку України. Очікується, що Сполучені Штати та Європейський Союз нададуть по 20 млрд дол., а Японія, Сполучене Королівство та Канада – решту 10 млрд дол. «Велика сімка» має намір розпочати реалізацію проєкту до кінця 2024 р.

_______________________________________________________________
[1] Див.: URLhttps://mof.gov.ua/uk/news/ukraine_attracted_about_usd_22_billion_from_…

[2] Див.: URL: https://mof.gov.ua/uk/news/ukraine_will_receive_usd_39_billion_from_the…

[3] Див.: URLhttps://t.me/UkrzalInfo/5903

[4] Див.: URLhttps://t.me/Ukrenergo/3070

[5] Див.: URLhttps://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2024/07/10…

[6] Див.: URL: https://censor.net

[7] Див.: URL: https://www.defense.gov/News/Releases/Release/Article/3852671/biden-adm…

[8] Див.: URLhttps://www.pm.gc.ca/en/news/news-releases/2024/07/11/prime-minister-st…

[9] Див.: URLhttps://x.com/MJaegerT/status/1809156725913633130

[10] Див.: URLhttps://www.dw.com/uk/ne-tilki-patriot-nimeccina-peredala-ukraini-novu-…

[11] Див.: URLhttps://rus.delfi.lv/57860/latvia/120034778/latviya-i-germaniya-sovmest…

[12] Див.: URLhttps://t.me/V_Zelenskiy_official/11201

[13] Див.: URLhttps://www.bundesregierung.de/breg-de/schwerpunkte/krieg-in-der-ukrain…

[14] Див.: URLhttps://www.aljazeera.com/news/2024/7/16/russian-anger-builds-as-greece…

[15] Див.: URLhttps://www.defensa.gob.es/gabinete/notasPrensa/2024/07/DGC-240715-envi…

[16] Див.: URLhttps://www.tweedekamer.nl/kamerstukken/brieven_regering/detail?id=2024…

[17] Див.: URLhttps://www.bloomberg.com/news/articles/2024-07-31/ukraine-gets-first-d…

[18] Див.: URLhttps://bnr.bg/ru/post/102016236/mi-predlagaem-80-mln-evro-dla-ukraini-…

[19] Див.: URLhttps://www.vg.no/nyheter/utenriks/i/1M5lXQ/ukraina-faar-seks-f-16-kamp…

[20] Див.: URLhttps://www.fmn.dk/da/nyheder/2024/danmark-star-bag-donation-af-ukrains…

[21] Див.: URLhttps://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/2314984/lithuania-provides-eur…

[22] Див.: URLhttps://www.dw.com/uk/latvia-peredast-ukraini-se-ponad-25-tisaci-bpla/a…

[23] Див.: URLhttps://thepage.ua/ua/news/latviya-vidilit-she-20-mln-yevro-dlya-dronov…

[24] Див.: URL: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/29.07.2024-latvija-suta-ukraina…

[25] Див.: URLhttps://x.com/MoD_Estonia/status/1809517536356024405

[26] Див.: URLhttps://www.polskieradio.pl/398/7856/Artykul/3400535

[27] Див.: URL: https://www.facebook.com/vasyl.myroshnychenko/posts/pfbid02v1ynhRCTjk4i…

[28] Див.: URLhttps://www.washingtonpost.com/world/2024/07/06/japan-cambodia-demining…

[29] Див.: URLhttps://english.kyodonews.net/news/2024/07/c7a8b0c56927-japan-arranging…

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram та Facebook
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Зображення: НІСД