30 років незалежності України: соціально-економічні підсумки та стратегічні візії майбутнього

Україна тридцять років тому здобула Незалежність. Ця доленосна подія в розвитку української нації стала одночасно й надпотужним викликом для народу України щодо спроможності цілеспрямовано та послідовно будувати підґрунтя реалізації своїх суверенних прав.

Подальший розвиток засвідчив, що у свідомості переважної більшості громадян укорінилася думка про непорушність цінності суверенітету України як молодої європейської держави. Глибинні зрушення відбулися в усіх сферах життя: від суспільної свідомості до національної економіки.

Здатність українського суспільства чинити рішучий опір гібридному впливу Російської Федерації (РФ), бажання подолати «силу тяжіння» східного сусіда, прагнення вибудувати власний напрям євроінтеграційного розвитку засвідчили, що Україна в питанні набуття реальної суверенності досягла значно більшого успіху, ніж більшість інших країн пострадянського простору.

Пропонована аналітична доповідь висвітлює результати дослідження соціально-економічного виміру української Незалежності: здобутків та прорахунків ринкових перетворень, способів реагування на внутрішні та зовнішні виклики, які актуалізували завдання й ідеологію реформ, еволюції пріоритетів зміцнення економічного фундаменту суверенітету.

Досліджено, як змінювався економічний потенціал забезпечення суверенітету України, як накопичувалися перешкоди й «пастки», що призвели до непослідовності у запровадженні перетворень, деформації моделі розвитку.

Визначено ключові виклики, які постали і нині потребують належного реагування з боку держави для забезпечення стійкості й поступального розвитку економіки України в наступному десятилітті.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД

Докладніше в аналітиці: