Експертки НІСД обговорили питання моніторингу виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

13 грудня 2021 року відбулась робоча нарада з питання моніторингу виконання Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Нараду було організовано радницею - уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною та Міністерством розвитку громад та територій.

У нараді взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, обласних та місцевих державних адміністрацій, які впроваджують План заходів на 2021- 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.

Під час зустрічі учасники обговорювали попередні результати моніторингу виконання Плану. Експертки НІСД Юлія Тищенко та Юлія Каплан ознайомили учасників наради з пропозиціями до методології проведення моніторингу Плану на 2021 і 2022 роки, підготовленими НІСД та експертами Ради Європи, спільно проаналізували ключові показники, які дозволяють виявити зміни та поступ у формуванні фізичної, суспільної, інформаційної, освітньої, цифрової безбар'єрності.

За словами Тетяни Ломакіної, визначення чітких індикаторів проведення моніторингу є вкрай важливим для ефективного виконання Плану заходів. Це дозволить Міністерствам продуктивніше виконувати свою роботу та надасть суспільству чіткі критерії для контролю реалізації державної політики у сфері безбар'єрності.

Довідково: Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року була схвалена Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р. Стратегія була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». Метою Стратегії є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності у всі сфери державної політики. 
З метою реалізації Стратегії Кабінетом Міністрів України був затверджений План заходів на 2021-2022 роки (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 р. № 883-р.), який містить 144 завдання, що направлені на реалізацію Стратегії.

Для вимірювання та надання оцінки процесу реалізації завдань та заходів в Плані введено низку індикаторів стосовно виконання тих чи інших параметрів Плану. Для підвищення ефективності реалізації Плану та формування оцінки реалізації завдань Плану розроблено рекомендації щодо збору інформації, пропозиції до формування показників, які б дозволяли оцінити ефективність заходів і вплив завдань на реалізацію пунктів Плану, направлених на виконання положень Стратегії, та досягнення відповідних результатів.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД