Голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко провів зустріч з Головою Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України, ексміністром фінансів Словаччини Іваном Міклошем. У зустрічі також взяли участь Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород Мірослав Мойжіта, радниця при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень Світлана Мітряєва, Почесний консул Словацької республіки в Україні Олег Адамчук та інші фахівці.
Експерти цікавилися проведенням реформ в Україні та висловили переконання, що новий Президент разом з Верховною Радою та Урядом їх пришвидшать. Також йшлося про залучення іноземних інвестицій в економіку Закарпаття, розбудову інфраструктури краю, розробку надр тощо.
«Словаччина – дружня нам країна, наші народи пов’язують давні сімейні, історичні, культурні зв’язки, – сказав Ігор Бондаренко. – Водночас звертаюся з проханням вплинути на розв’язання проблеми автомобільних черг на кордоні – пришвидшити огляд авто, а також долучитися до проведення спільного економічного форуму. Наш край має що запропонувати інвесторам, зокрема, у машинобудуванні, деревообробці, легкій промисловості, видобутку корисних копалин та туристично-рекреаційній галузі. Туризм – це пріоритет для Закарпаття, тож запрошуємо словацьких підприємців інвестувати кошти у розвиток інфраструктури регіону. Переконаний, що процес пришвидшиться, коли буде збудований потужний міжнародний аеропорт та покращено стан доріг».
Ігор Бондаренко та словацькі посадовці взяли участь у відкритій дискусії «Реформи в Україні: чому вони ідуть так важко та як їх прискорити, зокрема, на Закарпатті», що її організували Національний інститут стратегічних досліджень, Інститут центральноєвропейської стратегії, спільно з онлайн-журналом «Varosh», за сприяння Генерального консульства Словаччини в м. Ужгород. Під час обговорення йшлося про перебіг реформ в Україні: як вони відбуваються зараз і як могли би втілюватися за певних умов, як на цей процес може вплинути зміна влади, яке місце в реформуванні країни займають реформи в регіонах. Словацькі гості поділилися досвідом реформ у своїй країні, зокрема, в інвестиційній політиці.