Експерт НІСД взяв участь у пресконфеції на тему «Перебіг процесу децентралізації на Харківщині та можливі зміни у перспективному плані»

Головний консультант відділу досліджень Східного регіону в місті Харкові Національного інституту стратегічних досліджень Віктор Нестеренко взяв участь у пресконференції, яка відбулася в Харківському центрі розвитку місцевого самоврядування на тему «Перебіг процесу децентралізації на Харківщині та можливі зміни у перспективному плані».

Обговорювалися питання:

  1. Перебіг децентралізації та реформа місцевого самоврядування на Харківщині. Як громади Харківщини скористалися перевагами створення ОТГ з 2015 року?
  2. Кампанія створення ОТГ 2019 року. Що саме відбувалося? Чому до реалізації реформи долучилися ініціативні групи мешканців? Чому при високій ініціативі мешканців до участі у перших виборах 2019 року потрапило лише 4 ОТГ?
  3. Що заважало створенню ОТГ, та як робота по створенню ОТГ змінила життя та взаємовідношення громадян та місцевої влади?

З 7 по 13 жовтня експерт НІСД Віктор Нестеренко організував та провів навчальний візит представників Нововодолазької селищної, Олексіївської сільської та Донецької селищної об’єднаних територіальних громад Харківської області до Малопольського воєводства Республіки Польща.

Під час візиту було вивчено досвід роботи гмін Скала, Місленіце, Нєполоміце, Вішньова Малопольського воєводства щодо організації роботи з інвесторами, створення вільних економічних зон, роботи шкіл, дитячих садочків, водопроводів, каналізації, добровільних пожежних дружин, бібліотек та будинків культури, роботи старостинських округів (солецтв).

В рамках візиту відбулися зустрічі в Генеральному Консульстві України в Кракові, в Сільськогосподарському консультаційному центрі в Кракові, і з представниками Департаменту агарного сектору та розвитку сільських територій Малопольського воєводства.

Організатором візиту виступила ГО «Польсько-українська аграрна асоціація», яка займається питаннями розвитку сільських територій та зміною світогляду керівників та управлінців об’єднаних громад.

Метою таких візитів є знайомство управлінців ОТГ з європейськими стандартами життя та кращими практиками управління сільськими територіями. Після повернення всі отримання знання та навички трансформуються в реальні управлінські заходи. Представники Нововодолазької ОТГ Харківської області вже вчетверте взяли участь у таких візитах та створили ефективну систему управління та комунікацій з мешканцями громади. Під час цього візиту вони вже ділилися своїми напрацюваннями щодо організації роботи бібліотеки.

Більше інформації за посиланням