Гуманітарна політика в Україні: виклики та перспективи

Пропонована аналітична доповідь підготовлена у форматі «Білої книги» і містить огляд основних нагальних проблем у гуманітарній сфері України: культурній, освітній, науковій, мовній, а також у сфері релігійно-церковних відносин, прав національних меншин та корінних народів, розвитку креативних індустрій.

Окрему увагу приділено завданням державної політики у сфері культурної (публічної) дипломатії та соціогуманітарної реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Акцентується на проблемах розвитку гуманітарної сфери в умовах пандемії COVID-19: обмеження масових заходів, яке поставило сферу культури та креативних індустрій на межу виживання, а також потреби в розвитку якісної дистанційної та онлайн-освіти у закладах середньої та вищої освіти.

Розглянуто питання щодо стану музейної справи та музейних фондів в Україні, існування розриву в рівні доступу до якісних культурних послуг між населенням великих міст та периферії.

Проаналізовано ситуацію з «мовним» питанням, зокрема переваги й виклики прийняття та імплементації Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

У доповіді приділено увагу завданням державної політики реінтеграції в соціогуманітарній сфері, що охоплюють аналіз стану гуманітарної сфери на тимчасово окупованих територіях, окреслюють коло соціогуманітарних потреб жителів тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, які потребують вирішення для забезпечення конституційних прав, потреб цих громадян України та створення засад для підвищення рівня згуртованості, єдності українського суспільства.

Для фахівців у галузі гуманітарної політики, науковців, експертів, широкого кола читачів.

 

Фото: freepik.com

Повний текст аналітичної доповіді: