Експерти НІСД взяли участь у науково-практичній конференції «Спільне застосування пілотованої та безпілотної авіації в сучасних умовах»

27 лютого 2020 р. працівники Національного інституту стратегічних досліджень – завідувач відділу воєнної політики Валентин Горовенко, завідувач відділу оборонно-промислової та військово-технічної політики Олександр Шершаков, головний консультант відділу оборонно-промислової та військово-технічної політики Володимир Шемаєв, головний консультант відділу секторальної економіки Євгеній Бєлашов взяли участь у науково-практичній конференції «Спільне застосування пілотованої та безпілотної авіації в сучасних умовах», яка проводилась кафедрою авіації Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

У конференції також взяли участь представники Генерального штабу та командування Сухопутних військ Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Національного авіаційного університету та інших вищих навчальних закладів.

Під час конференції було обговорено сучасний стан Повітряних сил Збройних Сил України, досвід застосування пілотованої та безпілотної авіації в сучасних воєнних конфліктах, вимоги до управління військовою авіацією,  особливості системи підготовки операторів військових та цивільних БПЛА тощо.

Увагу учасників конференції викликали також питання інституційного врегулювання використання національного повітряного простору військовими безпілотними літальними апаратами спільно з цивільною авіацією та БПЛА.

Під час обговорення Олександр Шершаков порушив проблемні питання щодо створення Агенства з розвитку військових технологій, яке має координувати розробку та виробництво вітчизняних БПЛА; Пан Горовенко запропонував визначити бойові завдання, які можуть виконувати БПЛА; Володимир Шемаєв акцентував увагу на необхідності розвитку державно-приватного партнерства у сфері розробок та виробництва літальних апаратів; Євгеній Бєлашов визначив воєнно-економічні аспекти спільного застосування пілотованої та безпілотної авіації.

За підсумками конференції наголошено на перспективності розвитку розробки та використання БПЛА, удосконалення підготовки фахівців у цій сфері з метою забезпечення та розвитку спільного використання пілотованих та безпілотних літальних апаратів, вирішення питань правового врегулювання відповідальності під час використання БПЛА.