Румунська та молдовська національні меншини в Україні: стан, тенденції та можливості співпраці

 

12У серпні 2019 р. вийшла друком книжка «Румунська та молдовська національні меншини в Україні: стан, тенденції та можливості співпраці» – збірник науково-експертних матеріалів, підготовлений фахівцями відділу етнонаціональних відносин, реінтеграції та розвитку громадянського суспільства НІСД.

До збірника увійшли однойменна аналітична доповідь та матеріали засідання круглого столу «Румунський та молдовський чинники у внутрішній політиці України».

В аналітичній доповіді досліджено стан забезпечення культурно-освітніх та інформаційних прав румунської і молдовської національних меншин в Україні, окремі аспекти забезпечення освітніх, мовних прав української діаспори в Румунії та Республіці Молдові. Також про аналізовано можливості підтримки добросусідських взаємин України з Румунією та Молдовою. Сформульовано пріоритетні напрямки подальшої співпраці у двосторонніх відносинах в контексті дослідженого питання.

Доповідь адресована державним службовцям, посадовцям органів місцевого самоврядування, політичним діячам, громадським активістам, науковцям та студентам, які цікавляться питаннями міжетнічних відносин в Україні та двосторонньою співпрацею України з Румунією та Молдовою.

Докладніше: niss.gov.ua