Першочергові пріоритети децентралізації у сфері медицини

Аналітична записка розкриває проблеми реформування системи надання медичної допомоги в сільській місцевості. Первинними проблемами цієї реформи є відсутність глибинного аналізу наступних питань: фінансових розрахунків, кадрового забезпечення, мотиваційних проектів в кадровій політиці, техніко-економічного обґрунтування в сфері будівництва та оснащення медичних об’єктів, недотримання взаємних зобов'язань між МОЗ та Мінрегіонбудом, слабка взаємодія з Мін’юстом, Мінекономрозвитку, МІП та МОН у впровадженні реформи. Це призвело до неструктурованості процесу, втрати медичного персоналу, зниження якості медичного обслуговування. Процес будівництва медичних об'єктів, як одна зі складових реформування сільської медицини, теж не був продуманий ні в технічному, ні в документальному плані – це стосується складання планів будівництва і здачі об'єктів в експлуатацію, підготовки проектної і тендерної документації, проведення тендерних процедур, самого будівництва. Дії з будівництва медичних установ без стикування з кількістю необхідного персоналу призвели до простою приміщень. Заявлений проект «Телемедицина» практично не реалізується, навіть не розроблені інструкції для його запровадження.

Із метою удосконалення процесу реформування медицини у сільській місцевості надано низку пропозицій: щодо організації підвищення кваліфікації медичного персоналу, сприяння будівництву амбулаторій та житла для медичних працівників, підтримки упровадження реформи та гарантування якості медичного обслуговування в сільській місцевості, створення єдиного телемедичного простору в Україні, удосконалення критеріїв оплати праці медичного працівника у сільській місцевості тощо.

Враховуючи, що реформа медицини на селі є надтерміновою, зважаючи на її суспільне значення, а реалізація реформи має значні проблеми, необхідність вказаних змін стає першочерговою.

Докладніше за посиланням: niss.gov.ua/sites