Політика історичної пам’яті в контексті національної безпеки України

Поділитися:

В аналітичній доповіді «Політика історичної пам’яті в контексті національної безпеки України» висвітлено та проаналізовано низку актуальних безпекових (внутрішньо політичних та геополітичних) проблем сучасної політики історичної пам’яті України.

Досліджено питання національної ідентифікації в контексті політики історичної пам’яті. Докладно розглянуто гуманітарну експансію РФ у царині української національної історії, в релігійній сфері (загрози Московського патріархату для національної безпеки України), а також дискурс минулого як один із інструментів формування антиукраїнських настроїв на Донбасі. Розкрито роль освіти, науки та культури у формуванні історичної пам’яті українського суспільства та подоланні деструктивного впливу російського чинника. Окрему увагу приділено історико-меморіальній тематиці у взаєминах з європейськими сусідами України.

На основі здійсненого аналізу надано висновки та рекомендації для органів державної та місцевої влади, державних установ і відомств (зокрема, щодо імперативів політики історичної пам’яті України в контексті відновлення територіальної цілісності та зміцнення української національної ідентичності; щодо протидії поширенню владою РФ та її проксі-суб’єктами фальсифікацій української історії; щодо реалізації конкретних заходів у науково-освітній та культурній царині тощо).

Доповідь адресована науковцям, аналітикам, державним службовцям і всім, хто цікавиться проблемами національної безпеки та гуманітарної політики.

Ознайомитися з повним текстом можна за посиланням: niss.gov.ua/sites/default/files/2019-05/Dopovid