Політична ситуація в Республіці Молдова після завершення політичної кризи

Поділитися:

В аналітичній записці проаналізована ситуація, що склалася в Республіці Молдова після завершення політичної кризи, викликаної створенням нової коаліції у складі проросійської Партії соціалістів та про-європейського блоку ACUM. Завершення кризи ознаменувалося відстороненням Демократичної партії Молдови від влади та втечею поза межі країни її лідера - олігарха Влада Плахотнюка.

Представлена також позиція зовнішніх акторів. Зазначено, що розв'язання політичної кризи в Республіці Молдова та усунення від влади ДПМ на чолі з В.Плахотнюком стало результатом консенсусу між США, ЄС та Російською Федерацією. Позиція України під час політичної кризи в Молдові була стриманою, що було зумовлено побоюваннями щодо впровадження в Молдові російської моделі врегулювання "замороженого" придністровського конфлікту і нав'язування згодом цієї моделі Україні.

Представлені рекомендації міністерствам та відомствам України щодо подальшого розвитку двосторонніх відносин з Республікою Молдова. Зокрема, пропонується Міністерству закордонних справ представити найближчим часом Президенту України кандидатуру Посла України в Молдові та розглянути питання організації візиту Прем’єр-міністра РМ М.Санду, Міністерству енергетики і вугільної промисловості пропонується вжити заходів щодо надання допомоги Молдові в забезпеченні постачання газу та електроенергії. Державній прикордонній службі запропоновано продовжити роботу щодо створення спільних прикордонно-митних постів на українсько-молдовському кордоні.

Докладніше: www.niss.gov.ua